26
oktober
2012
|
00:00
Europe/Amsterdam
Timmerbedrijf E. van Spellen winnaar ‘Mooiste renovatieproject 2012’
Timmerbedrijf E. van Spellen uit Emmeloord is bij de Vakman van het Jaar verkiezing van Werkspot.nl de winnaar geworden in de categorie Mooiste renovatieproject 2012. Het bekroonde project Ouderenzorg t Boerenerf is een perfect uitgevoerd project waarin alle facetten van een renovatie aan de orde komen. De opgetogen Erik van Spellen, ontving de prijs, een 7-daagse reis voor 2 personen naar het Noorderlicht in Lapland, uit handen van Michel Kalis, Commercieel Directeur van VELUX Nederland, die de prijs ter beschikking stelt. Aan de Vakman van het Jaar verkiezing namen in totaal meer dan 1.000 vakmannen deel.
De Nederlandse vakman levert kwalitatief goed werk en is vaak trots op het resultaat. Met de categorie Mooiste renovatieproject 2012 bij de Vakman van het jaar verkiezing en krijgt de vakman de mogelijkheid zijn werk aan een jury te tonen. Erik van Spellen, eigenaar van Timmerbedrijf E. van Spellen: Het winnen van de prijs voor Mooiste renovatieproject 2012 voelt als een erkenning voor het werk dat we hebben verzet en stimuleert ons om het vervolg van het project net zo perfect af te ronden. Bij zon grote renovatie komt veel kijken en geloof me, je komt voortdurend onverwachte zaken tegen. We zijn dus echt heel trots op deze prijs en erg blij met de mooie reis die we naar het Noorderlicht kunnen gaan maken.
Foto's: William van der Voort

Complete renovatie
Het winnende project Ouderenzorg t Boerenerf omvat het ombouwen van de werkplaats van een grote boerderij tot dagverblijf voor ouderen. Inmiddels wordt ook de zolder van een schuur op hetzelfde boerenerf omgebouwd tot zes appartementen waar men vierentwintig uur per dag zorg aanbiedt. De werkzaamheden variëren van het aanbrengen van de verdiepingsvloer en het plaatsen van twintig meter brede dakkapellen tot het vernieuwen van het dak, brandbeveiliging en de complete afwerking binnen. Al met al een gevarieerd project waarin alle facetten van een renovatie aan de orde komen.


Integratie van wonen en beleven
Zowel van de vak- als publieksjury kreeg Ouderenzorg t Boerenerf de meeste punten. Het dagverblijf werd door één van de juryleden betiteld als het huis van de toekomst. Het is een bijzondere metamorfose, waarbij alle doelstellingen zijn gehaald en het boerderijgedeelte op een creatieve manier is geïntegreerd in het woongedeelte. De zolder van de boerderij is op een mooie manier omgetoverd tot verblijfsruimten. Kwalitatief spreekt het aan en ook de bewoners zijn zeer tevreden met het resultaat. Een mooie integratie van wonen en beleven, aldus juryvoorzitter Michel Kalis van VELUX Nederland tijdens de prijsuitreiking.


Na drie voorrondes waren uiteindelijk tien projecten genomineerd voor de titel Mooiste renovatieproject 2012. Deze projecten zijn door vier deskundige juryleden beoordeeld. Rob de Groot, Manager van BouwGarant, Han Neijenhuis, Hoofdredacteur Kluspro en Woning Afbouw Magazine, Ruben Schenk, vakman en bestuurslid VLOK, Charles Verhoef, voorzitter Zelfstandigen bouw en juryvoorzitter zonder stemrecht Michel Kalis, Commercieel Directeur van VELUX Nederland. Daarnaast kon men via een speciale internetpagina stemmen winnen. Deze stemmen telde in de jurering mee als vijfde jurylid.
Overige vakman winnaars
Ook de winnaars in de andere categorieën werden tijdens het Vakman evenement bekendgemaakt. Zo won Zwiers Klussen & Montage in de categorie Aannemers & klusbedrijven, Schippers Dakwerken in de categorie Dakdekkers, Nederhoff Techniek in de categorie E-installateurs, R-Y Bestrating in de categorie Hoveniers & bestraters, NBI Installatietechniek in de categorie Loodgieters, Van Hooft Schilderwerken in de categorie Schilders & Glaszetters, Gebr. Kijk in de Vegte in de categorie Stukadoors, Jack Kwinten Tegelwerken in de categorie Tegelzetters, Timmerfabriek Hulzebos in de categorie Timmermannen en Parketzorg in de categorie Vloerspecialisten. De publieksprijs ging naar Klusbedrijf van Loenhout.
d